„Festiwal Smaku”

Co roku w sierpniu odbywa  się kolejna edycja Festiwalu Smaku. Jest to przedsięwzięcie promujące ekologiczny sposób funkcjonowania człowieka oraz tradycyjne metody przygotowania i spożywania potraw. Uczestnicy mają do dyspozycji przede wszystkim naturalne produkty oraz wiele interesujących rozwiązań mogących być wykorzystanym w życiu codziennym. Dzieci znajdą dla siebie rozliczne atrakcje, zorganizowane na wolnym powietrzu. Festiwal w Grucznie przyciąga ludzi z całego regionu, a wystawcy przechodzą selektywną drogę wyboru. Odkrywanie kulinarnych tradycji regionu to efekt współpracy Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły i Centrum Badań nad Historią i Kulturą Wyżywienia w Toruniu. Smakosze mają co oglądać i degustować na festiwalu, a jury przyznaje nagrody za „smak roku”, „miód roku” i „najlepszą nalewkę”. W poszukiwaniu „smaku roku”, jurorzy sprawdzają produkty z siedmiu różnych kategorii. U źródeł Festiwalu Smaku w Grucznie leży zorganizowany przed laty, konkurs na najlepszy miód - jest to wynik zbioru z licznych  pasiek tutaj pszczelarzy, hodujących pracowite owady wśród owocowych sadów, w malowniczej 120- kilometrowej Dolinie, której mieszkańcy dbają o to, aby zachować i odtworzyć tradycje przyrodnicze zamieszkiwanego przez siebie  regionu. W niedalekim Chrystkowie, odtworzono suszarnię i przechowalnię owoców, charakterystyczne niegdyś dla nadwiślańskich wsi. Dużą popularnością cieszy się też w Dolinie Dolnej Wisły jesienne smażenie powideł z lokalnej odmiany węgierki. We wrześniu, w kilkunastu miejscowościach nadwiślańskich, powidła smażone są w tradycyjnych miedzianych kotłach. Przełom sierpnia i września należy kulinarnie do Doliny Dolnej Wisły. Podtrzymywanie tradycji kulinarnych wiąże się z powrotem do natury, do czerpania radości i satysfakcji kontaktów z nią, wdzięczności za jej dary, zachwytu nad tym, co pierwotne. Dzięki szacunkowi dla przyrody, wpajanemu od najmłodszych lat, podtrzymywanemu w wieku nastoletnim możliwe jest wykształcanie właściwych postaw służących poszanowaniu dla natury i środowiska.