„Piknik Przyjaciół Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt” na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce

Organizowany cyklicznie w Szkole Leśnej na Barbarce piknik, podczas którego
odbywają się  warsztaty ekologiczne o tematyce uwrażliwiającej uczestników na potrzebę troszczenia się o przyrodę i zwierzęta na bazie troski o zwierzęta domowe, które są składnikiem ekosystemu ale też "przyjacielem" człowieka. Stowarzyszenie „Tilia” oraz  Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu zapraszają co roku mieszkańców Torunia i okolic w maju do Osady Leśnej Barbarka na piknik, na który zwykle przygotowywane są: prezentacje psów ze schroniska, stoiska edukacyjne,  Dog Trekking – mini zawody, prezentacja filmów o zwierzętach, np. w historii tego wydarzenia prezentowano film pt. „Adam and Dog” – nominowany do Oscara  w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany, stoisko Polskiej Ligi Dog Trekkingu, odbywały się prezentacje dogoterapii w wykonaniu specjalistów z branży, koncerty zespołów, ognisko, konkursy z nagrodami.